+421 948 065 776 info@twisk.sk

Investičná platina

Pôvod platiny je nejasný, ale takmer s istotou možno povedať, že nie je zemského pôvodu. Platina sa totiž nachádza len
na niekoľkých miestach našej planéty a jej výskyt je spojený s dopadmi veľkých meteoritov. Ak platinu vyťažíme, jej zdroje sú trvalo neobnoviteľné.

Investičná platina

Platina patrí medzi trojicu investičných kovov (zlato, striebro, platina). Investovať do platiny je možné v podobe investičných zliatkov alebo mincí.

V prípade investičných mincí je menší výber ako u zlata alebo striebra. Je to dané predovšetkým tvrdosťou kovu, ktorý mincovniam nevyhovuje.

Platinové mince sa razia zvyčajne v 1oz, a momentálne si môžete vybrať Investičnú platinovú mincu 100EUR Wiener Philharmoniker. V prípade pamätných mincí sa s platinou takmer vôbec nestretávame, výnimkou sú mince ruských mincovní. To je ovplyvnené ťažbou platiny v krajine a jej významom.

Investičnú platinu však možno veľmi pohodlne nakupovať formou investičných zliatkov.
Najčastejšie sú k dispozícii v podobe 1 oz.

Využitie platiny v priemysle

Platina má všetky parametre, aby sa stala úspešným, v priemysle využívaným drahým kovom. Má mnoho unikátnych vlastností, ktoré ju predurčili na využitie v sklárstve, v chemickom, ale aj farmaceutickom priemysle.

V chemickom priemysle je platina a predovšetkým jej zlúčeniny využívaná ako všestranný katalyzátor
v množstve organických syntéz. Katalytické vlastnosti jemne rozptýlenej kovové platiny sa využívajú aj
v autokatalyzátoroch, ktoré slúžia na odstránenie nežiadúcich látok z výfukových plynov.

Vo farmaceutickom priemysle sú komplexné zlúčeniny cis-platiny základom veľmi účinných cytostatík,
teda látok potláčajúcich rakovinové bujnenie.

Využitie platiny v šperkárstve

Platina je unikátna aj v šperkárstve a jej krása vynikne predovšetkým v spojení s diamantmi. Je obľúbená taktiež na výrobu platinových snubných prsteňov a to predovšetkým pre svoju tvrdosť a pevnosť.
Práve tá symbolizuje pevnosť očakávaného zväzku.

Široké využitie platiny v šperkárstve je obmedzené. Nejde tak ani o záujem či nezáujem zákazníkov, ale
pre nechuť zlatníkov s platinou pracovať. Môže za to práve jej tvrdosť a obtiažnosť pri spracovaní.

Rýchly kontakt

Školenie Ako INVESTOVAŤ DO PLATINY zdarma

Uvažujete o svojich investíciách a zvažujete investíciu 
do zlata
, striebra alebo platiny? Než sa rozhodnete a než sa zídete s akýmkoľvek obchodníkom, získajte komplexné informácie o tom, čo investícia do drahých kovov obnáša. Od akej čiastky a akou formou je investícia do platiny vhodná. Ako by mala investičná platina vyzerať a na čo si dať pri jej nákupe pozor. Ponúkame školenie vo vašich regiónoch. Školenie nemá predajný charakter - tovar sa tu neobjednáva ani nepredáva. Prihlásiť sa môžete pomocou formulára.

Zistiť viac

PREČO INVESTOVAŤ DO PLATINY

Investícia do platiny je skvelou príležitosťou pre drobných investorov. Platina síce nie je oslobodená od DPH ako zlato, ale jej cena sa teraz nachádza na svojom minime. Nárast ceny v čase je teda logickým a prirodzeným vývojom. Vďaka tomu sa vám investície vložené do platiny môžu niekoľkonásobne vrátiť späť. Platina patrí k najvzácnejším kovom - je vzácnejšia ako zlato a je nesmierne pevná a odolná. Investícia do platiny sa oplatí a nemala by vo vašom portfóliu chýbať.

Zistiť viac